Video se nezobrazuje
Video na této stránce je k dispozici pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům. Aktuálně nejste přihlášeni, například proto, že jste se registrovali na jiném zařízení nebo s použitím jiného prohlížeče. Pokud jste se již registrovali, pro zobrazení videa prosím vložte svou emailovou adresu, se kterou jste se registrovali, do políčka dole a odešlete kliknutím na tlačítko “Přihlásit se”. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, KLIKNĚTE SEM.
Video se nezobrazuje
Video na této stránce se nezobrazuje, jelikož lekce ještě není otevřena. Počkejte, prosím, na emailovou zprávu, ve které vás ke sledování videa pozveme. Děkujeme za trpělivost.
ADRESA NENALEZENA
Vaši emailovou adresu jsme v databázi registrovaných uživatelů nenašli. Možná došlo k překlepu nebo jste zadali nesprávnou adresu. Zkuste to prosím znovu. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, KLIKNĚTE SEM. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.
DOKONČETE PROSÍM REGISTRACI
Vaše registrace ještě není dokončena. Klikněte prosím na odkaz pro potvrzení registrace, který jsme vám poslali emailem poté, co jste zadali a odeslali svou emailovou adresu v registračním formuláři.
Podívejte se na video pana magistra Ondřeje Škody na téma pomoc psychologa po cévní mozkové příhodě. Po zhlédnutí přejdete na další video této lekce kliknutím na tlačítko „Další video„, které naleznete vpravo nebo pod videem podle toho, na jakém zařízení stránku sledujete.
Tip
Je třeba rozlišovat mezi psychiatrem, psychologem a psychoterapeutem. Každý z těchto odborníků hraje specifickou roli v péči o duševní zdraví po cévní mozkové příhodě. Příbuzní a pečovatelé jsou klíčovou součástí zotavovacího procesu pacienta po mrtvici. Informace z videí kurzu pomohou i jim lépe zvládat náročné situace a poskytovat efektivní podporu.
Slovníček
Klinický psycholog • Odborník na duševní zdraví, který se zabývá diagnostikou a léčbou psychických poruch.
Kognitivní obtíže • Problémy s myšlením, pamětí nebo soustředěním.
Psychoterapie • Léčba psychických problémů pomocí rozhovorů a terapeutických technik.
Psychofarmaka • Léky, které ovlivňují psychický stav člověka.
Anamnestická data • Informace o pacientově zdravotní historii.
Afektivní poruchy • Poruchy nálad, jako je deprese nebo bipolární porucha.
Kognitivní rehabilitace • Trénink zaměřený na zlepšení myšlenkových a paměťových funkcí.
Neuropsychologické vyšetření • Testy zaměřené na zjištění stavu mozkových funkcí.
Somatická stránka • Tělesný aspekt zdravotního stavu.
Neuropsycholog • Psycholog specializovaný na vztahy mezi mozkem a chováním.