fbpx

Pomoc psychologa 04

Lekce 3

Mgr. Ondřej Škoda

Klinický psycholog a terapeut, neurologické oddělení Nemocnice Jihlava

Video se nezobrazuje

Video na této stránce je k dispozici pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům. Aktuálně nejste přihlášeni, například proto, že jste se registrovali na jiném zařízení nebo s použitím jiného prohlížeče. Pokud jste se již registrovali, pro zobrazení videa prosím vložte svou emailovou adresu, se kterou jste se registrovali, do políčka dole a odešlete kliknutím na tlačítko “Přihlásit se”. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, KLIKNĚTE SEM.


Video se nezobrazuje

Video na této stránce se nezobrazuje, jelikož lekce ještě není otevřena. Počkejte, prosím, na emailovou zprávu, ve které vás ke sledování videa pozveme. Děkujeme za trpělivost.

ADRESA NENALEZENA

Vaši emailovou adresu jsme v databázi registrovaných uživatelů nenašli. Možná došlo k překlepu nebo jste zadali nesprávnou adresu. Zkuste to prosím znovu. Pokud nejste registrováni a máte o to zájem, KLIKNĚTE SEM. Aktuálně je registrace otevřena a je zdarma.


DOKONČETE PROSÍM REGISTRACI

Vaše registrace ještě není dokončena. Klikněte prosím na odkaz  pro potvrzení registrace, který jsme vám poslali emailem poté, co jste zadali a odeslali svou emailovou adresu v registračním formuláři.

Podívejte se na video pana magistra Ondřeje Škody na téma pomoc psychologa po cévní mozkové příhodě. Po zhlédnutí přejdete na další video této lekce kliknutím na tlačítko „Další video„, které naleznete vpravo nebo pod videem podle toho, na jakém zařízení stránku sledujete.

Tip

Během návštěv mluvte s pacientem klidným hlasem, připomínejte mu, kde je a co se děje, a dotýkejte se ho jemně. Tyto drobné podněty pomáhají zlepšit jeho psychický stav a usnadňují zotavení. Udržujte pacienta orientovaného pomocí známých předmětů a klidného hovoru. Přineste na návštěvu rodinné fotografie, polštář nebo deku s oblíbenou vůní, aby se pacient cítil bezpečněji.

Slovníček

Klinický psycholog    Odborník na duševní zdraví, který se zabývá diagnostikou a léčbou psychických poruch.
Kognitivní obtíže    Problémy s myšlením, pamětí nebo soustředěním.
Psychoterapie    Léčba psychických problémů pomocí rozhovorů a terapeutických technik.
Psychofarmaka     Léky, které ovlivňují psychický stav člověka.
Anamnestická data     Informace o pacientově zdravotní historii.
Afektivní poruchy    Poruchy nálad, jako je deprese nebo bipolární porucha.
Kognitivní rehabilitace    Trénink zaměřený na zlepšení myšlenkových a paměťových funkcí.
Neuropsychologické vyšetření    Testy zaměřené na zjištění stavu mozkových funkcí.
Somatická stránka    Tělesný aspekt zdravotního stavu.
Neuropsycholog    Psycholog specializovaný na vztahy mezi mozkem a chováním.

DOPORUČENÍ

Pokud jste tak ještě neučinili, zaregistrujte na našich stránkách. Získáte tím zdarma kurz moderní péče a rehabilitace nemocného po mrtvici, který pro vás vytvořili přední lékaři a experti na toto téma. V desítkách videí získáte jasno v tom, jak o nemocného pečovat tak, aby jeho zotavení bylo co nejrychlejší a nejúčinnější. Budeme vám také zasílat novinky a aktualizace. Z obdobného důvodu doporučujeme také sledovat naši stránku na Facebooku.

JAK STRÁNKU POUŽÍVAT

Výuková videa kurzu jsou organizována v lekcích viz. menu nahoře na stránce a v zápatí. Další možností je vyhledat videa podle jejich témat.

Tlačítka „Předchozí video“ a „Další video“ odkazují odpovídající videa v dané lekci.

Obsah se přednášející snažili popsat tak, aby jim rozuměl každý i bez odborného vzdělání, nicméně některým výrazům se i přesto nevyhnuli. Proto máte pod videy k dispozici slovníček, kde se dozvíte, co které výrazy znamenají.

Některé lekce obsahují také takzvané tipy, ve kterých naleznete důležitá a účinná doporučení. Obdobně můžete na stránkách nalézt odkazy na další články a nástroje mimo náš web.

Jak pracovat s videem

Video si spustíte kliknutím na šipku uprostřed. Další ovládací tlačítka se vám zobrazí na chvíli po spuštění  pod videem a také kdykoli umístíte nad video kurzor myši. Video si můžete zvětšit na celou obrazovku, což je užitečné například při demonstraci pomůcek nebo cviků.